Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016


Architekci Edukacji 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny 

Uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Architekci Edukacji”, zorganizowanym przez firmę APIS z Jarosławia. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie wyobraźni dzieci i młodzieży w kierunku powstania nowych i innowacyjnych narzędzi i pomocy edukacyjnych. W eliminacjach szkolnych, w których mogli brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, jury wybrało 5 prac, które zostały wysłane na adres organizatora.

Pierwszy etap za nami. Nasze reprezentantki zakwalifikowały się do drugiego etapu, który rozpocznie się dopiero 17 października i potrwa do 14 listopada 2016 r. Będzie on polegał na wysyłaniu wiadomości SMS na wybraną pracę. Na laureatów czekają cenne nagrody.

 

Życzymy powodzenia! 

zdjęcia


Agresji Stanowczo Mówimy „Nie” - Szkolny Przegląd Plakatu

W Szkolnym Przeglądzie Plakatu - Agresji Stanowczo Mówimy „Nie” wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum. Celami przeglądu były: uwrażliwienie młodzieży na przejawy agresji w każdej sferze życia człowieka, przeciwdziałanie zachowaniom agresywnym w najbliższym otoczeniu uczniów, wnikliwa obserwacja rzeczywistości, rozwijanie poczucia współodpowiedzialności i reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz rozwijanie kreatywności. Przegląd zorganizowała i przeprowadziła pani Maria Konopka we współpracy z panią Ewą Kaput.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce - Joanna Jagieła, Maria Janczura

II miejsce - Patrycja Homerska, Anna Janczura

III miejsce - Honorata Adamczyk, Laura Wojdyło

                    

Wyróżnienia:

1.       Karolina Ziemianek

2.       Paweł Szal

3.       Karina Rusnak

4.       Roksana Słowik

5.       Maria Zabrzeska

6.       Wiktoria Piszczek

7.       Aleksandra Udziela

8.       Urszula Wąchała

9.       Maciej Konopka

10.   Magdalena Piszczek

 I miejsce w gminie zdobyła Wiktoria Wąchała.

 Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!

zdjęcia


Festyn Zdrowia w Krościenku 

1 czerwca dwadzieścioro troje uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w Festynie Zdrowia, zorganizowanym przez Zespół Szkół  Zawodowych i Placówek w Krościenku. Uczniowie mogli m.in. dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego żywienia, dobroczynnego działania ziół, jadalnych kwiatów, popularnych, ale wciąż niedocenianych warzyw.  Mogli też przekonać się o szkodliwości tak bardzo lubianej coca coli, energetyków czy zwykłego cukru. Uczestnicy festynu zostali zaproszeni na degustację smacznych zbilansowanych kanapek, ziarnistych ciasteczek, zdrowych napojów, miodu kwiatowego, soku z pokrzywy i innych smakołyków. Wzięli także udział w rywalizacji sportowej. Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni, nie dali szans innym gimnazjom i zdobyli I miejsce. Otrzymali dyplom i „zdrową” nagrodę – owoce dla każdego.

                   

zdjęcia


Podhalański Konkurs Ortograficzny o Nagrodę Rektora PPWSZ w Nowym Targu

 Dnia 31 maja 2016 r. w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbył się konkurs ortograficzny, który w tym roku zgromadził trzydzieścioro uczestników z 15 gmin. Była to już ósma edycja tego konkursu. Gminę Ochotnica Dolna reprezentowały: Julia Batko z Gimnazjum Nr 3 w Ochotnicy Górnej i uczennica kl. I A naszej szkoły – Joanna Jagieła. I choć dziewczyny nie zajęły miejsca na podium, to sam udział w tym konkursie był swego rodzaju wyróżnieniem.

 

zdjęciaDzień Matki

25 maja 2016 r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. za wszystkie Matki Świata uczniowie Gimnazjum pod opieką pani Marii Zbozień zaprezentowali program artystyczny dedykowany Matkom. 


Przyroda w Kolorach 2016 – w Świecie Ptaków

 

Trzy uczennice naszej szkoły: Karolina Ziemianek z kl. III b, Wiktoria Wąchała oraz Patrycja Homerska z kl. I b wzięły udział w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach – w świecie ptaków”. Konkurs jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie, a wystawa prac - w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poniżej publikujemy prace naszych uczestniczek. 

                    


Piękna Nasza Polska Cała

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Maj 2016’

Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach plastycznych. Ten został zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia „Małe Marzenia”. Wzięły w nim udział 4 uczennice: Joanna Jagieła z kl. I a, Wiktoria Wąchała z kl. I b, Urszula Wąchała z kl. III b i Barbara Tworek z kl. III a.

zdjęcia


Szkolny Konkurs Plastyczny na 680-lecie Tylmanowej

pod patronatem Wiejskiego Ośrodka Kultury

"Tylmanowa 3D - współczesne spojrzenie" 

Szkolny konkurs, którego celem było pobudzanie wrażliwości uczniów na piękno Tylmanowej, rozwijanie poczucia tożsamości regionalnej i patriotyzmu lokalnego oraz uczczenie 680. rocznicy lokacji Tylmanowej został zorganizowany i przeprowadzony przez panią Marię Konopkę we współpracy z panem Janem Ligasem – kierownikiem Wiejskiego Ośrodka  Kultury w Tylmanowej.

Do konkursu zgłoszono 20 prac. Jury w składzie: Beata Ciesielka, Kinga Michałczak i Łukasz Hurkała wyłoniło zwycięzców:

I miejsceJakub Konopka, Maciej Konopka, Patryk Kulasik – kl. II b;

II miejscePatryk Adamczyk, Łukasz Zabrzeski – kl. III b;

III miejsceKrzysztof Rompalski, Daniel Wójcik,

Szczepan Kozielec – kl. II b.

Wyróżnienia:

1.       Sabina Podgórska – kl. I a;

2.       Jan Hebda, Adam Michałczak – kl. III a;

3.       Maria Zabrzeska, Karolina Ziemianek – kl. III a.

Dzięki otwartości i życzliwości pana Jana Ligasa  nagrodzone i wyróżnione prace były wystawione w Wiejskim Ośrodku Kultury.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!

zdjęcia


Nasze sukcesy w konkursie „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy”

na szczeblu wojewódzkim

W sobotę 21 maja 2016 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w XV Wojewódzkim Konkursie Literacko – Plastycznym „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy”, organizowanym przez tę szkołę. Nasze gimnazjum było reprezentowane w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i komputerowej.

W Konkursie Plastycznym  „Z Janem Pawłem II na pielgrzymim szlaku” udział wzięły: Patrycja Homerska, Aleksandra Udziela i Wiktoria Wąchała z kl. I b, a także Maria Zabrzeska z kl. III a.

W Konkursie Komputerowym „Jan Paweł II Wielki – w służbie do końca” prezentacje multimedialne przygotowali: Daniel Wójcik, Karolina Opyd i Dorota Adamczyk z kl. II b.

W Konkursie Literackim wzięły udział: Laura Wojdyło, Anna Majerczyk z kl. II a i Martyna Zacher z kl. III b.

Martyna Zacher za rozprawkę „Non Omnis Moriar” – „Nie cały umieram” zajęła I miejsce, aAnia Majerczyk  za pracę na temat wizerunku współczesnej rodziny  w oparciu o cytat  pochodzący z nauczania Jana Pawła II: „Wszyscy członkowie rodziny, każdy wedle własnego daru, mają łaskę i odpowiedzialny obowiązek budowania dzień po dniu komunii osób, tworząc z rodziny szkołę bogatszego człowieczeństwa… Podstawowym czynnikiem w budowaniu takiej komunii jest wymiana wychowawcza między rodzicami i dziećmi, w której każdy daje i otrzymuje” zajęła II miejsce.

 

Do konkursów uczniów przygotowały panie: Katarzyna Ligas i Maria Konopka.

Gratulujemy! 

zdjęcia


Rozdanie nagród w Krościenku 

19 maja 2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie recytatorskim i konkursie wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Jurek z kl. III b, która odebrała nagrodę za zdobycie III miejsca w XIII Międzygimnazjalnym Powiatowym Konkursie Recytatorskim Utworów Jana Pawła II. Gratulujemy!

zdjęcia


XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Jana Pawła II i o Janie Pawle II w Szlachtowej 

19 maja 2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Jana Pawła II i o Janie Pawle II. Nasze gimnazjum reprezentowały Alicja Tworek (kl. Ib), Anna Majerczyk (kl. IIa), Wiktoria Jurek (kl. IIIb), Aneta Ziemianek (kl. IIIb). W kategorii literackiej I miejsce zajęła Anna Majerczyk, a w gronie recytatorów nagrodzonoAlicję Tworek, która zdobyła wyróżnienie.

zdjęcia


I Gminny Konkurs Pięknego Czytania w Ochotnicy Dolnej 

13 maja 2016 roku odbył się w Ochotnicy Dolnej I Gminny Konkurs Pięknego Czytania, który został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną. O tytuł mistrza rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy. W konkursie brały udział Kinga Ziemianek z kl. III a i Wiktoria Jurek z kl. III b. Wyróżnienie zdobyła Wiktoria Jurek.

zdjęcia


Udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Człowiek, świat, przyroda"

Dwie uczennice z naszej szkoły: Joanna Jagieła z kl. I a i Alicja Tworek z kl. I b wzięły udział w  XV Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Koszalinie. W konkursie rywalizowało 517 uczestników z całej Polski, którzy łącznie nadesłali 2397 zdjęć. Prace oceniło profesjonalne jury i wyłoniło zwycięzców. Joanna i Alicja nie zdobyły nagród, ale godnie reprezentowały naszą szkołę.  


Gminny Konkurs Ortograficzny 

12 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Zgodnie z regulaminem w konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów. Naszą szkołę reprezentowały: Joanna Jagieła i Martyna Żołądź z kl. I a oraz Barbara Tworek z kl. III a.

Joanna Jagieła zajęła II miejsce i to ona razem z Julią Batko (I miejsce) z Gimnazjum Nr 3 w Ochotnicy Górnej będzie reprezentowała naszą gminę w Podhalańskim Konkursie Ortograficznym o Nagrodę Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, który odbędzie się 31 maja.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

zdjęcia


225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 5 maja 2016 roku w naszym gimnazjum odbył się uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa IIa wraz z klasą IIb przygotowały część artystyczną. Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie scenę zaczęli wypełniać kolejni uczniowie, którzy przypomnieli zebranym historię dotyczącą Konstytucji 3 Maja. Przytaczane fakty obrazowane recytacjami wierszy stanowiły źródło wiedzy i wrażeń estetycznych. Na scenie zaprezentowano również scenkę mamy i syna mówiącą o ważnych wydarzeniach. Oprócz wierszy   i tekstów informacyjnych można było usłyszeć piękne patriotyczne pieśni. Z największym aplauzem i zachwytem publiczności spotkało się wykonanie poloneza. Uroczysty charakter apelu sprawił, że uczniowie oglądali go z powagą i zaciekawieniem.

 

zdjęcia


Konkurs Czytelniczy "Nakręceni na bibliotekę" w Nowym Targu 

 W kwietniu odbył się konkurs czytelniczy „Nakręceni na bibliotekę”, organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Targu. Jury doceniło dwuminutowy film, przygotowany przez uczennice z klasy IIb. Praca Kto książki czyta o drogę nie pyta! Warto czytać książki!, której autorkami są: Renata Hebda, Honorata Adamczyk, Wiktoria Piszczek i Karina Rusnak, zdobyła III miejsce.


  Warszawa, 28.04.2016 r.

Rekordowa liczba uczniów w 6 edycji „Żyj smacznie i zdrowo”

Program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo” już po raz 6 zagościł w szkołach z całej Polski. W tej edycji padł niekwestionowany rekord ilości uczniów, którzy mieli możliwość poznać najważniejsze zasady właściwego odżywiania. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu nauczycieli, gimnazjalistów jest bowiem ponad 175000!

W tej imponującej grupie, znajdują się również uczniowie z Państwa szkoły. Przystępując do naszego programu przyczynili się Państwo do wzrostu świadomości żywieniowej polskich gimnazjalistów, ale również do propagowania misji programu, której celem jest przekazanie wiedzy uczniom z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków 
i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania.

Przypominamy, że są Państwo częścią inicjatywy wspieranej m.in. przez: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia, Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Dziękujemy Państwu za udział w programie!


IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy w Starym Sączu 

27 kwietnia 2016 r. w LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów Mały Książę Antoine de Saint-Exupéry'ego. Wśród 61 uczestników znalazły się 3 uczennice naszego gimnazjum: Oliwia Matyszok (kl. IIIb), Kinga Ziemianek (kl. IIIa) i Anna Majerczyk (kl. IIa), które odpowiadały na 55 szczegółowych pytań zamkniętych z treści Małego KsięciaWyróżnienie w tym konkursie zdobyły Kinga Ziemianek i Oliwia Matyszok.

zdjęcia


III miejsce Wiktorii Jurek w Konkursie Recytatorskim w Krościenku  

 

26 kwietnia w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się XIII Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II. W konkursie wzięło udział 19 recytatorów z 10 gimnazjów.

Gości powitał Dyrektor Gimnazjum Krzysztof Koper.

 Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Jurek z kl. III b i Alicja Tworek z kl. I b, które do konkursu przygotowała pani Maria Konopka. Rywalizacja była bardzo wyrównana, uczestnicy konkursu dostarczyli słuchaczom wielu wrażeń estetycznych. Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że Wiktoria zajęła III miejsce, a Alicja – V. Gratulujemy!

zdjęcia


Dzień Zdrowego Odżywiania

Dnia 22 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania. Został on zorganizowany w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” w którym nasza szkoła bierze udział.

Uczniowie wszystkich klas obejrzeli filmy edukacyjne dotyczące zdrowego odżywiania oraz wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu. Największą wiedzą na temat zdrowego odżywiania wykazała się Magdalena Piszczek z kl. I bdrugie miejsce zdobyli ex aequo Joanna Jagieła z kl. I a i Roman Kozielec z kl. II btrzecie miejsce przypadłoKrzysztofowi Kulasikowi z kl. III a.  

W tym dniu również czteroosobowe drużyny z każdej klasy wzięły  udział w Konkursie Kulinarnym. Ich zadanie polegało na przygotowaniu zdrowej, pomysłowej potrawy. Każda drużyna była oceniana przez komisję konkursową, która brała pod uwagę wartość odżywczą oraz walory estetyczne przygotowanych potraw. Wyniki Konkursu Kulinarnego są następujące:I miejsce – klasa II bII miejsce – klasa III aIII miejsce – klasy I a i I b.

Zwycięzcom obu konkursów gratulujemy.

 Po części oficjalnej zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli częstować się przygotowanymi potrawami. 

zdjęcia


XI Międzygimnazjalny Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II

7 kwietnia w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku odbył się XI Międzygimnazjalny Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. Wzięło w nim udział 23 uczniów z dwunastu szkół. Nasze gimnazjum reprezentowały: Anna Majerczyk (VIII miejsce) i Maria Janczura (XI miejsce).

 

zdjęcia


Międzyszkolny Konkurs na Najciekawszy Folder Promujący Tylmanową 

W konkursie brało udział 13 prac wykonanych komputerowo i 18 prac wykonanych ręcznie przez uczniów naszego gimnazjum. 5 kwietnia 2016r. jury nagrodziło prace w obu kategoriach. Najlepsze foldery komputerowo wykonały:

1 miejsce Barbara Tworek, kl. III a

2 miejsce Wiktoria Wąchała, kl. I b

3 miejsce Aneta Ziemianek, kl. III b

Wyróżnienie otrzymali:

- Eryk Noworolnik, kl. III a

- Karolina Opyd, kl. II b

Natomiast za foldery wykonane ręcznie nagrodzeni zostali:

1 miejsce Wiktoria Piszczek, kl. II b

2 miejsce Maria Bodziona, kl. III b, Jakub Bodziony, kl. Ib

3 miejsce Maria Zabrzeska, kl. III a

Wyróżnienie otrzymały:

- Elżbieta Kozielec, kl. III b

- Karolina Ziemianek, kl. III a

zdjęcia


"Narkotyki i agresja w szkole"

31 marca 2016 roku nasze gimnazjum gościło Teatr Profilaktyczny MORALITET z Krakowa.

zdjęcia


II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego „Englishfreund”

W dniu 18.03.2016r. w Gimnazjum Nr 1 w Tylmanowej odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego „Englishfreund”.

W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjum ze Szczawnicy, Krościenka n/D, Ochotnicy Dolnej i Ochotnicy Górnej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III w składzie: Wiktoria Jurek (IIIb), Oliwia Matyszok (IIIb) i Barbara Tworek (IIIa). Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą o kulturze krajów angielsko i niemieckojęzycznych, ale również znajomością gramatyki i leksyki z obydwu języków. Wszyscy uczestnicy konkursu świetnie poradzili sobie z trudnymi pytaniami.

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Gimnazjum Nr 1 w Tylmanowej

II miejsce: Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy

III miejsce: Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej.

Dyrektor szkoły pani Halina Ziemianek wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy wraz z nagrodami.

Organizatorkami konkursu były: p. Anna Beniowska, p. Lucyna Piwowarczyk i p. Marzena Wójcik.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 zdjęcia


Podsumowanie projektu edukacyjnego

„Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Języki obce w sporcie, kuchni, sztuce i muzyce”

        Dnia 18 marca 2016 roku w naszym gimnazjum odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego klasy I a, II a i II b. W ramach tego projektu uczniowie przygotowali oprawę i rozegrali mecz piłki nożnej England versus Deutschland. Mecz został uwieczniony w formie krótkiego filmiku zmontowanego przez uczniów. Wyreżyserowano i nagrano dwa krótkie filmiki pod tytułem „Sweet Gebac”: pieczenie muffinek  w języku angielskim i pieczenie Furst-Puckler-Roulade w języku niemieckim.

  

       Na podsumowaniu projektu odegrano również scenki sytuacyjne w języku angielskim i zabawne skecze w języku niemieckim. Ponadto uczniowie przygotowali prezentacje na temat kultury krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego. Całość uświetniły wiersze i piosenki w językach obcych oraz piękna galeria zdjęć z prac nad projektem. Podczas podsumowania projektu uczniowie mogli cieszyć się obecnością swoich rodziców.

zdjęcia


Wojewódzkie Zawody w Narciarstwie Alpejskim

16 marca 2016 roku w ośrodku Czorsztyn Ski zostały rozegrane wojewódzkie zawody w narciarstwie alpejskim. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy. W kategorii dziewcząt na starcie stanęło około 90 uczestniczek. Naszą szkołę reprezentowała Urszula Wąchała która zajęła 29 miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych sukcesach.


Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim

7 marca 2016r. w Kluszkowcach odbyły się mistrzostwa powiatu szkół gimnazjalnych w narciarstwie alpejskim. Na starcie stanęło blisko 90 osób. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczęta. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Jan Hebda, Anna Majerczyk oraz Urszula Wąchała która zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

zdjęcia


Konkurs Czytelniczy

Na konkursie czytelniczym z „Małego Księcia” w Szczawnicy nasze gimnazjum reprezentowały Kinga Ziemianek i Oliwia Matyszok. Kinga Ziemianek zajęła IV miejsce.

zdjęcia

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

4 marca 2016r. w WOK w Ochotnicy Dolnej odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". 

W eliminacjach wzięło udział 24 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z gminy Ochotnica Dolna.  Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań dotyczących pożarniczego rzemiosła, pomocy przedmedycznej oraz historii pożarnictwa. W wyniku przeprowadzonych eliminacji wyłoniono po dwóch zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych, którzy będą reprezentowali gminę Ochotnica Dolna w eliminacjach powiatowych.

Uczennica naszego gimnazjum Maria Zabrzeska z klasy IIIa zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej i zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Gratulujemy!  

zdjęcia


Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna w Narciarstwie Alpejskim

W dniu 18.02.2016r. w ośrodku narciarskim Arena Narciarska Jaworki rozegrane zostały zawody w narciarstwie alpejski o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna. W zawodach zgłoszonych było  69 zawodników jednak z powodów chorobowych wystartowało 59 uczniów ze szkół z terenu Gminy Ochotnica Dolna. Rywalizacja sportowa toczyła się w 8-iu grupach wiekowych. Zawody odbywały się w Formie dwóch przejazdów po trasie slalomu giganta a o ostatecznym wyniku decydowała suma czasów uzyskanych w dwóch przejazdach. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na bardzo wysokim poziomie. Zaraz po zakończeniu rywalizacji sportowej młodzież w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników mogła skorzystać 
z przygotowanego dla nich ciepłego posiłku. Podczas dekoracji zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami,  medalami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez: Wójta Gminy Ochotnica Dolna, Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej oraz Arenę Narciarska Jaworki- Homole S.A. którym należą się wielkie podziękowania za ufundowanie tak atrakcyjnych pucharów, medali i nagród. Wśród wszystkich zawodników została przeprowadzona loteria w której młodzież mogła wylosować karnety do stacji narciarskiej Arena Narciarska Jaworki. Mamy nadzieję że w przyszłym roku zainteresowanie młodzieży będzie jeszcze większe a rywalizacja na stoku przysporzy dużo radości i satysfakcji młodzieży.

Wyniki zawodów o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna

Dziewczyny gimnazjum

I miejsce Urszula Wąchała              Gimnazjum Nr 1

II miejsce Anna Chrobak                 Gimnazjum Nr 2

III miejsce Anna Majerczyk           Gimnazjum Nr 1

Chłopcy gimnazjum

I miejsce Jan Hebda                        Gimnazjum Nr 1

II miejsce Adam Michałczak          Gimnazjum Nr 1

III miejsce Mateusz Wojdyło          Gimnazjum Nr1 

zdjęcia


Zdrowe odżywianie, czyli jak jeść zdrowo? 

11 lutego 2016 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Krościenku n/D z uczniami naszego gimnazjum. Prelekcja dotyczyła zdrowego odżywiania i połączona była z konkursem wiedzy o zdrowej żywności.


zdjęcia


Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole zorganizowany został konkurs „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Konkurs adresowany był do uczniów klas I – III. Uczniowie mieli do przygotowania film dotyczący bezpiecznego Internetu.

W konkursie przyznano następujące nagrody:

I miejsce

Patrycja Homerska i Magdalena Piszczek

II miejsce

Alicja Tworek i Roksana Słowik

 


Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

14 stycznia 2016r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym konkursie wzięły udział wszystkie klasy oraz 2 dziewczyny z klasy I a i 4 dziewczyny z klasy II b. Po przesłuchaniu wszystkich wykonań jury wręczyło dyplomy:

I miejsce: klasa I b oraz Anna Łopata i NataliaTworek z klasy I a

II miejsce: klasa II a oraz Honorata Adamczyk, Renata Hebda, Wiktoria Piszczek, Karina Rusnak z klasy II b

III miejsce: klasa III b 

zdjęcia


Gimnazjaliści na meczu hokeja na lodzie

13 stycznia 2015r. uczniowie klasy Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa, IIIb wraz z opiekunami obejrzeli mecz hokeja na lodzie. Mecz został rozegrany w Nowym Targu pomiędzy drużynami: TatrySki Podhale Nowy Targ: GKS Tychy i zakończył się zwycięstwem gości.

zdjęcia


Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej

Dnia 8.01.2016r. uczniowie naszego gimnazjum: Anna Majerczyk (IIa), Filip Ciesielka (IIa) i Wiktoria Barnaś (IIb) wzięli udział w trzeciej edycji międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „Christmaslieder & Weihnachtssongs”, przygotowanego przez Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy. Konkurs odbył się w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w sali kinowej. W konkursie wzięło udział 5 szkół z terenu powiatu nowotarskiego. Każdy uczestnik zaprezentował dwie piosenki świąteczne - jedną w języku niemieckim i jedną w języku angielskim. Zadanie nie należało więc do najłatwiejszych. Ania i Wiktoria  wystąpiły w roli solistek, a Filip akompaniował im na gitarze.

Nasi uczniowie  wykazali się dużą pomysłowością i talentem muzycznym. Wiktoria Barnaśzdobyła II miejsce, a Ania Majerczyk otrzymała dyplom uczestnictwa. Gratulujemy i  życzymy sukcesów w przyszłym roku!

zdjęcia


Joanna Jagieła laureatką Konkursu Wiedzy o Gorczańskim Parku Narodowym

W grudniu 2015r. Gorczański Park Narodowy zorganizował konkurs wiedzy z okazji 35-lecia istnienia Parku. Z uwagi na dużą liczbę uczestników zmagania konkursowe odbyły się w gościnnych salach Zespołu Szkoły i Gimnazjum w Niedźwiedziu. Do rywalizacji przystąpiło 62 uczniów z 25 szkół podstawowych oraz 35 uczniów z 15 gimnazjów. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań.

Laureatami konkursu zostali:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce - Kacper Jasek z Zespołu Szkoły i Gimnazjum w Niedźwiedziu

II miejsce - Przemysław Orzeł ze Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej

III miejsce - Kacper Dutka ze Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej

Gimnazjum:

I miejsce - Mateusz Boczoń z Gimnazjum w Jurkowie

II miejsce - Patrycja Miśkowiec z Publicznego Gimnazjum w Dobrej

III miejsce - Joanna Jagieła z Gimnazjum Nr 1 w Tylmanowej

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy szerokiej wiedzy na temat historii i przyrody Gorczańskiego Parku Narodowego.


Jasełka 2015

18 grudnia 2015 roku gimnazjaliści pod kierunkiem Pani Marii Zbozień zaprezentowali społeczności szkolnej Jasełka.

zdjęcia


Szkolne Konkursy Plastyczne

W okresie przedświątecznym w naszym gimnazjum zostały zorganizowane dwa konkursy plastyczne.

„ Piękne i oryginalne ozdoby choinkowe”

W tym konkursie wzięły udział 4 uczennice – Sabina Podgórska z kl. I a, Alicja Tworek, Patrycja Homerska i Wiktoria Wąchała z kl. I b. Wszystkie  zostały wyróżnione i otrzymały dyplomy oraz równorzędne nagrody.

Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa”

W konkursie swoje kartki zaprojektowało 12 uczniów: Sabina Podgórska z kl. I a, Aneta Janik, Wiktoria Wąchała, Patrycja Homerska z kl. I b, Justyna Janczura, Maria Janczura, Artur Noworolnik z kl. II a, Maciej Konopka z kl. II b, Urszula Wąchała, Natalia Homerska, Elżbieta Kozielec i Anna Walczak z kl. III b.

W tym konkursie jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Anna Walczak;

II miejsce – Elżbieta Kozielec;

III miejsce – Maciej Konopka;

Wyróżnienie – Maria Janczura.

 

Konkursy zorganizowały i przeprowadziły: pani Beata Ciesielka i pani Maria Konopka.


Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS dla gimnazjalistów

15 grudnia 2015 roku w Nowym Targu  odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS dla gimnazjalistów ph."Nie daj szansy AIDS". Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Konopka i Aleksandra Udziela. Uczennice nie zdobyły czołowych miejsc, ale dzięki konkursowi pogłębiły swoją wiedzę na temat AIDS oraz  dowiedziały się jak zapobiegać zarażeniu się tym wirusem.


"Młodzi młodym"

11 grudnia 2015r. w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyła się konferencja podsumowująca wojewódzki projekt „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”. Nasze gimnazjum zajęło II miejsce w wojewódzkim konkursie „Młodzi młodym”, zorganizowanym w ramach tego projektu. Uczennice: Barbara Tworek, Patrycja Kwit, Aneta Ziemianek, Magdalena Konopka, Martyna Zacher, Urszula Wąchała, Anna Majerczyk, Laura Wojdyło, Renata Hebda, Honorata Adamczyk, Wiktoria Piszczek i Karina Rusnak redagowały fragmenty trzech esejów, poświęcone uzależnieniom. Gimnazjalistki odebrały nagrodę i dyplom z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego podczas konferencji w Tarnowie.


Projekt edukacyjny "Polak Polakowi zgotował ten los"

10 grudnia 2015 roku uczniowie klasy Ib zaprezentowali realizowany przez siebie projekt edukacyjny.

zdjęcia


Mikołaj w gimnazjum

8 grudnia 2015 roku wraz ze swoimi pomocnikami, nasze gimnazjum odwiedził Święty Mikołaj. Gościł na lekcjach we wszystkich klasach i obdarował nauczycieli i uczniów słodyczami. Jego wizyta sprawiła wszystkim wiele radości.

zdjęcia


Pod skrzydłami Anioła

4 grudnia 2015 r. o godz. 11:00 w siedzibie Firmy Wiśniowski w Wielogłowach odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród i wyróżnień laureatom IX Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych organizowanego przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Fabryka Marzeń” .

W ramach przeglądu zorganizowano trzy konkursy, w których wzięli udział uczniowie z naszej szkoły:

         Wojewódzki Konkurs Plastyczny - „Moja kartka bożonarodzeniowa” -  Maria Janczura z kl. II a, Grzegorz Noworolnik  oraz Joanna Jagieła z kl. I a;

       Wojewódzki Konkurs Literacki Prozy Autorskiej -  „Bajka, opowieść świąteczna”- Maria Janczura i Anna Janczura z kl. II a;

         Wojewódzki Konkurs Piosenki - „Anielska nutka” - Anna Majerczyk z kl. II a, Anna Łopata i Natalia Tworek z kl. I a, Roksana Słowik z kl. I b, Oliwia Matyszok, Angelika Turek i Małgorzata Ciesielka z kl. III b.

W przeglądzie wyróżnienia otrzymali:

         w konkursie plastycznym - Grzegorz Noworolnik;

         w konkursie literackim - Maria Janczura i Anna Janczura.

Do konkursów uczniów przygotowała pani Maria Konopka.

zdjęcia


Andrzejki 

26 listopada 2015 roku odbyła się zabawa andrzejkowa w trakcie której uczniowie z każdej klasy prezentowali się w wylosowanych przez siebie strojach. 


Gimnazjaliści na meczu Orlen Ligi w Muszynie

23 listopada 2015 r. uczniowie klasy Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa, IIIb wraz z opiekunami obejrzeli mecz ORLEN Ligi. Mecz został rozegrany na hali w Muszynie pomiędzy: Polski Cukier Muszynianka - SK bank Legionovia Legionowo i zakończył się zwycięstwem w trzech setach dla gospodarzy.


Ogólnopolski Konkurs Literacki

W listopadzie 2015 r. 4 uczennice z naszej szkoły wzięły udział w XIII Konkursie na pracę pisemną organizowanym przez Pałac  Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach. Celem konkursu jest pobudzanie młodzieży do pozytywnego myślenia na temat swojej przyszłości. W tym roku gimnazjaliści mieli do wyboru dwa tematy: „Mam pomysł na swoje życie” oraz „Kolega- przyjaciel czy wróg?”.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały: Anna Majerczyk i Laura Wojdyło z kl. II a oraz Elżbieta Kozielec i Magdalena Konopka z kl. III b.

Uczennice do konkursu przygotowały: Pani Katarzyna Ligas i pani Maria Konopka.


11 listopada -  Narodowe Święto Niepodległości

 

 11 listopada 2015r. w kościele po Mszy Św. za Ojczyznę uczniowie gimnazjum pod opieką pani Marii Zbozień zaprezentowali program artystyczny z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 

zdjęcia


Projekt edukacyjny „Dzień języków obcych”

 

W czwartek 29 października 2015r. w ramach projektu edukacyjnego „Dzień języków obcych” realizowanego przez klasy II a, II b i I a odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Anglii i Niemiec. Zwyciężyła drużyna Niemiec. W przerwie meczu wystąpiły chirliderki z klasy II b i I a.

zdjęcia


Szkolny Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II

Dnia 28 października 2015 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II. Do konkursu przystąpiło 14 uczestników reprezentujących wszystkie klasy: Sabina Podgórska z kl. I A; Natalia Kotowicz z kl. I B, Alicja Tworek z kl. I B, Maria Tworek z kl. I B,Agnieszka Adamczyk z kl. I B, Wiktoria Wąchała z kl. I B; Maria Janczura z kl. II A; Dorota Adamczyk z kl. II B; Kinga Ziemianek z kl. III A, Adam Michałczak z kl. III A, Tomasz Maciaszek z kl. III A; Aneta Ziemianek z kl. III B, Artur Topolski z kl. III B, Wiktoria Jurek z kl. III B. 

Po przesłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało nagrody i wyróżnienia.

I miejsce zajęły: Maria Janczura i Aneta Ziemianek, II miejsce – Wiktoria Jurek , III miejsce – Alicja Tworek i Kinga Ziemianek.  Przyznano także dwa wyróżnienia: Natalia Kotowicz i Wiktoria Wąchała

 

29 października odbyła się krótka akademia z okazji Dnia Papieskiego dla uczczenia św. Jana Pawła II. Podczas tej uroczystości Pani Dyrektor Halina Ziemianek wręczyła dyplomy i nagrody laureatom, którzy zaprezentowali się na forum szkoły, recytując wybrane przez siebie utwory.

zdjęcia


 14 października - Święto Edukacji Narodowej

14 października 2015 roku w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość ślubowania klas I połączona z akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

 

zdjęcia 


Częstochowa - Oświęcim - Kalwaria Zebrzydowska - wycieczka klas III

W dniach 11 - 12 października 2015 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-religijnej, stanowiącej część przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


Kościelisko - Jaskinia Mroźna - Hala Ornak - wycieczka klas II

Dnia 2 października 2015 roku uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego.

zdjęcia


Klasy pierwsze w Muzeum Etnograficznym

1 października 2015 roku uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Etnograficznego w Nowym Sączu.


Rajd szlakiem partyzantów 

17 września 2015 roku uczniowie kl. IIa, IIb, IIIa i IIIb wraz z opiekunami wzieli udział w Rajdzie szlakiem partyzantów na Lubań. W tym samym czasie uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami zdobywali Turbacz.

 

zdjęcia


 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W piątek 11 września 2015r.

przeprowadzone zostały demokratyczne

wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W wyniku głosowania skład SU

jest następujący:  

 

Przewodnicząca: Barbara Tworek III a 

Zastępca: Krzysztof Kulasik III a  

 

 Członkowie:

Dorota Adamczyk II b

Adam Michałczak III a

Honorata Adamczyk II b

Kinga Ziemianek III a

Martyna Zacher III b

Anna Majerczyk II a

Małgorzata Ciesielka III b

 

Opiekunem SU została pani Kinga Michałczak

  

Życzymy nowemu SU wytrwałości w pracy oraz wielu ciekawych pomysłów w nowym roku szkolnym.

 

zdjęcia


 Szkolna debata wyborcza

10 września 2015 roku odbyła się w naszym gimnazjum debata wyborcza w której wzieli udział kandydaci na przewodniczącego i członków Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze oraz odpowiadali na pytania wyborców.


 

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 r. rozpoczął się nowy rok szkolny.

 W tym roku naukę rozpoczęło 128 uczniów.Wszystkim życzymy sukcesów, satysfakcji z pracy oraz wielu radosnych i pogodnych dni!


   1    2    3   4   5  6

Odwiedzin :