Aktualności: 


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017


 Gminny Konkurs Matematyczny

5 czerwca 2017 roku odbył się w Gimnazjum Nr 1 w Tylmanowej Gminny Konkurs Matematyczny. W konkursie  rywalizowali uczniowie z gimnazjów z  terenu naszej gminy.

Maksymalną liczbę punktów zdobyli uczniowie:

Marta Mikołajczyk – Tylmanowa

Małgorzata Czajka – Ochotnica Górna

Piotr Czajka – Ochotnica Górna

Dawid Chlebek – Ochotnica Górna

Weronika Ostowska – Ochotnica Dolna

 

Podczas oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie przygotowywali dekorację w formie kwiatów z bibuły pod opieką Pani Małgorzaty Wąchały z WOK-u w Tylmanowej.

zdjęcia


Happening ekologiczny „Tylmanowa – nasza ziemia”

2 czerwca 2017 roku w Tylmanowej odbył się happening ekologiczny zorganizowany przez uczniów naszego gimnazjum. Celem akcji było propagowanie zachowań proekologicznych, zachęcenie mieszkańców do skutecznego segregowania śmieci oraz zwrócenie uwagi na problem spalania śmieci i innych odpadów. 

 

Najpierw przed szkołą odbyła się inscenizacja, a po niej prezentacja mody ekologicznej. Później uczniowie z transparentami propagującymi ekologiczne zachowania przeszli osiedlami Tylmanowej.

zdjęcia


VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

„Przyroda w kolorach 2017”

W  VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach 2017” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury Grunwaldzka 5 w Krakowie wzięły udział 3 uczennice z naszej szkoły, które do konkursu zachęciła pani Maria Konopka: Roksana Słowik z kl. IIB w kategorii „Praca plastyczna” oraz Anna Młynarczyk i Joanna Jagieła z kl. IIA w kategorii „Fotografia”. Na tegoroczną edycję, która odbyła się pod hasłem  „Świat wielkich i małych kotów” wpłynęło 2591 prac głównie z terenu całej Polski, ale także z USA, Łotwy, Ukrainy, Czech i Rosji. Fotografia Joanny pt. „Myśliwy obserwuje” (prezentowana poniżej) zdobyła kwalifikację do wystawy, która będzie miała swoje miejsce w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Kopernika 27 w Krakowie.

Joannie i pozostałym uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy!


Dzień Matki

W piątek 26 maja 2017 r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tylmanowej po Mszy Św. za wszystkie Matki Świata uczniowie Gimnazjum zaprezentowali krótki montaż słowno - muzyczny dedykowany Matce Bożej i Matkom ziemskim. 

 


Święto Szkoły w Krościenku

 Marysia Janczura i Szczepan Jurek uczestniczyli w Święcie Szkoły w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku. W czasie uroczystości odebrali swoje nagrody wywalczone w konkursach organizowanych przez to gimnazjum (Szczepan za I miejsce w konkursie recytatorskim, Marysia – wyróżnienie w konkursie wiedzy o Janie Pawle II). Nagrody wręczali: Pan Dyrektor Krzysztof Koper oraz Pani Anna Paluch – Poseł na Sejm RP. Jednym z punktów programu uroczystości była recytacja Szczepana Jurka jako laureata konkursu recytatorskiego. Szczepan zaprezentował się bardzo dobrze, co publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

 

zdjęcia


Nasi uczniowie w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie

 4 maja 2017r. grupa 21 uczniów z klas III uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Jej głównym celem było obejrzenie sztuki z Anną Polony w roli głównej „Arszenik i stare koronki”. Komedia bardzo się podobała i dostarczyła uczniom wielu wrażeń. Przed spektaklem uczniowie zjedli obiad w Restauracji pod Kominkiem, która mieści się przy ul. Brackiej 13, następnie odbyli krótki spacer ulicami Starego Miasta.

             Główną organizatorką wycieczki była pani Katarzyna Ligas, pomagała jej pani Maria Konopka, a uczniom podczas wyjazdu towarzyszyły także panie: Lucyna Piwowarczyk i Beata Ciesielka.

zdjęcia


XL powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BwRD w Rabie Wyżnej

26 kwietnia 2017r. w Rabie Wyżnej odbyły się XL powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Tworek, Magdalena Piszczek i Piotr Trzepak. Drużyna nie zdobyła czołowego miejsca w konkursie ale jej członkowie pogłębili swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego oraz nabyli nowe, ważne doświadczenia.

 

zdjęcia


I miejsce Szczepana Jurka z kl. IIIB

w Konkursie Recytatorskim Utworów Jana Pawła II w Krościenku n/D

26 kwietnia 2017r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się XIV Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II. W konkursie wzięło udział 19 recytatorów z 10 gimnazjów.

Gości powitał i konkurs otworzył Dyrektor Gimnazjum Krzysztof Koper.

 

Naszą szkołę reprezentowali: Szczepan Jurek i Dorota Adamczyk z kl. III b, których do konkursu przygotowała pani Katarzyna Ligas. Opiekę nad uczniami w czasie konkursu sprawowała pani Maria Konopka, która uczestniczyła także w pracach komisji. Szczepan Jurek został najwyżej oceniony przez jury i zajął I miejsce. Poziom konkursu był wysoki. Uczestnicy swoją interpretacją niełatwej twórczości Jana Pawła II dostarczyli słuchaczom wielu wrażeń estetycznych. Gratulujemy Szczepanowi oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

zdjęcia


Egzaminy gimnazjalne 

19 - 21.04.2017r.


Powodzenia!


Dzień Zdrowego Odżywiania

12 kwietnia 2017r. w gimnazjum odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania. Został on zorganizowany w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” w którym nasza szkoła bierze udział.

Pięcioosobowe drużyny z klas pierwszych walczyły w trzech kategoriach: Konkurs Kulinarny, Konkurs Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu, Konkurs na plakat o zdrowym odżywianiu „Wiem co jem”.

 

Po zsumowaniu punktów za wszystkie konkursy I miejsce zdobyła klasa Ib. Gratulujemy.

zdjęcia


1 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum brali udział w III Gminnej Akcji Sprzątania Rzek i Potoków.


"Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie"

 29 marca 2017 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku odbył się  XII Międzygimnazjalny Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II, którego głównym celem jest  popularyzacja wiedzy o życiu Jana Pawła II i wskazywanie młodzieży Jego osoby jako etycznego wzorca. Naszą szkołę w tym roku reprezentowały: Maria Janczura z kl. IIIA, która otrzymała wyróżnienie i Maria Tworek z kl. IIB, która zajęła V miejsce. Do konkursu uczennice przygotowała pani Maria Konopka. 

zdjęcia


 24 marca uczniowie klas trzecich brali udział w wyjeździe do Nowego Targu na spektakl teatralny "Skąpiec".


W dniach 20 - 21 marca uczniowie klas III wraz z opiekunami brali udział w wycieczce do Oświęcimia i Częstochowy.


Szanowni rodzice! Cyberbezpieczeństwo!

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie zwracamy się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi przez rodziców na kwestie bezpiecznego zachowania młodzieży.

więcej


Turnieju Wiedzy Pożarniczej 

17 marca w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej odbył się etap gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju wzięło udział 23 uczniów, 15 przedstawicieli szkół podstawowych i 8 szkół gimnazjalnych. Uczeń naszego gimnazjum Piotr Trzepak z klasy II a zdobył III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy.

 


15 marca uczniowie klasy I a i I b brali udział w wyjeździe do Nowego Sącza na spektakl teatralny "Kochając różę".


28 lutego klasa I a wraz z wychowawcą udała się  na lekcję muzealną w Muzeum Pienińskim na Szlachtowej. 


28 lutego uczniowie klasy I b wraz z opiekunami brali udział w wyjeździe do Nowego Sącza do kręgielni i na ściankę wspinaczkową.


22 lutego klasa II b wraz z wychowawcą udała się na lekcję muzealną w Muzeum Pienińskim na Szlachtowej. 


Zawody w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna

21 lutego w ośrodku narciarskim Arena Narciarska Jaworki po raz piąty rozegrane zostały Zawody w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna. W zawodach wystartowało 75 uczniów ze szkół z terenu gminy Ochotnica Dolna, w ośmiu grupach wiekowych. Uczniowie naszego gimnazjum zdobyli czołowe miejsca w swojej grupie wiekowej: I miejsce - Maksymilian Hebda z klasy I a, II miejsce - Dominik Hebda z klasy I a. Gratulujemy.

 

 "Koncert Kolęd"

27 stycznia w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tylmanowej, po Mszy Św. wieczornej odbył się Koncert Kolęd. W pierwszej części koncertu uczniowie wszystkich klas Gimnazjum Nr 1 oraz uczniowie klas III - VI Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. mjra H. Sucharskiego zaprezentowali jedną wybraną kolędę. W drugiej części koncertu kolędy i pastorałki prezentowali indywidualnie i grupowo uczniowie obydwu szkół.


W styczniu uczniowie klas pierwszych brali udział w wycieczce do Nowego Sącza, w trakcie której w kinie Helios obejrzeli film "Po prostu przyjaźń" oraz na lodowisku w Chełmcu szlifowali swoje umiejętności jazdy na łyżwach.Jasełka 2016

21 grudnia 2016 roku gimnazjaliści zaprezentowali społeczności szkolnej Jasełka.

zdjęcia


„Bądźcie świadkami miłosierdzia”

Obchody XVI Dnia Papieskiego w hołdzie Janowi Pawłowi II

 Październik to w naszej szkole miesiąc  poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II. W ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego uczniowie brali udział w dwóch konkursach poprzedzonych eliminacjami klasowymi: Szkolnym Konkursie Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II i Szkolnym Konkursie Recytatorskim Utworów Jana Pawła II. Ponadto wybrani uczniowie przygotowali piękne przedstawienie teatralne pt.„Róża.


Szkolny Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II 

W eliminacjach do tego konkursu brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. W finale, który odbył się 24 października wzięło udział 12 uczniów: Kalina Piszczek, Miłosz Kamiński, Jakub Konopka, Tomasz Kurnyta z kl. I b; Alicja Ziemianek, Marta Mikołajczyk, Eliza Szymańska z kl. I a; Anna Młynarczyk z kl. II a; Maria Tworek z kl. II b; Justyna Janczura, Maria Janczura i Anna Majerczyk z kl. III a. Uczestnicy konkursu pisali test, za który mogli otrzymać 93 pkt. Wszystkim uczestnikom finału należą się gratulacje, szczególne zaś nagrodzonym i wyróżnionym uczennicom:

I miejsce – Maria Janczura,

II miejsce – Maria Tworek,

III miejsce – Marta Mikołajczyk,

WYRÓŻNIENIE – Eliza Szymańska. 


zdjęcia

Szkolny Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II 

25 października odbył się finał konkursu recytatorskiego, w którym uczestniczyło 6 uczniów: Agnieszka Adamczyk, Alicja Tworek , Wiktoria Wąchała z kl. II b; Szczepan Jurek, Dorota Adamczyk z kl. III b i Klaudia Potok z kl. I b.

Jury w składzie: pani Marzena Wójcik, pani Katarzyna Ligas i pani Maria Konopka przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Szczepan Jurek,

II miejsce – Dorota Adamczyk,

III miejsce – Alicja Tworek .

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

zdjęcia

Konkursy przygotowały i przeprowadziły panie: Katarzyna Ligas i Maria Konopka. Wręczenie nagród odbyło się 27 października podczas uroczystości, w czasie której uczniowie wystawili „Różę”.


Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt

25 października 2016 roku w Maniowach rozegrane zostały mistrzostwa powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt. W zawodach wzięło udział sześć reprezentacji. Nasze dziewczyny zajęły drugie miejsce. Sędziowie jednogłośnie wybrali Laurę Wojdyło najlepszą zawodniczką turnieju. Gratulujemy!

zdjęcia 


680-lecie Tylmanowej

15 października 2016 r. podczas uroczystości obchodów 680-lecia Tylmanowej uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali scenkę historyczną "Lokacja wsi Tylmanowa".

 


14 października - Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2016 roku w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość ślubowania klas I połączona z akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

zdjęcia


Mistrzostwa Ośrodka Sportowego Szczawnica w halowej piłce nożnej dziewcząt

12 października 2016 roku w Maniowach rozegrane zostały Mistrzostwa Ośrodka Sportowego Szczawnica w halowej piłce nożnej dziewcząt. Nasze dziewczyny w składzie: Laura Wojdyło, Renata Hebda, Dorota Adamczyk, Justyna Janczura, Natalia Ligas, Agnieszka Chrobak, Natalia Tworek, Sabina Podgórska, Patrycja Homerska i Magdalena Piszczek wywalczyły drugie miejsce co dało im możliwość reprezentowania Ośrodka Sportowego Szczawnica na zawodach szczebla powiatowego. Najlepszą zawodniczką turnieju została Laura Wojdyło. Gratulujemy!

zdjęcia


Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

7 października 2016 roku 40 uczniów naszej szkoły wzięło udział w autorskim spotkaniu, organizowanym w ramach Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni LiterackiejArtyści promujący swoją twórczość przybyli do Ochotnicy na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej.  Swoimi doświadczeniami literackimi i innymi pasjami dzielili się z młodzieżą poeci:  Jan Dydusiak - Polak mieszkający w Australii, Geza Cseby z Węgier i Wołodymir Garmatiuk z Ukrainy. Swój talent poetycki i muzyczny zaprezentowała Oksana Chukhlib z Ukrainy.

zdjęcia


Zdobywamy Gorc

29 września 2016 roku uczniowie wszystkich klas gimnazjum wraz z opiekunami wzieli udział w wycieczce turystyczno-krajoznawczej na Gorc.

zdjęcia


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

20 września 2016r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W wyniku głosowania skład SU jest następujący:

Przewodnicząca: Dorota Adamczyk 

Zastępca: Szczepan Jurek

Członkowie: Natalia Tworek II a, Alicja Tworek II b, Laura Wojdyło III a, Wiktoria Barnaś III b, Maria Tworek II b, Patryk Turek I a

Opiekunem SU został pan Łukasz Hurkała

 

 Życzymy nowemu SU wytrwałości w pracy oraz wielu pomysłów w tym roku szkolnym. 


Szkolna debata wyborcza

15 września 2016 roku odbyła się w naszej szkole debata wyborcza w której wzięli udział kandydaci na przewodniczącego i członków Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze oraz odpowiadali na pytania wyborców.

 

zdjęcia


Czerwone Wierchy

14 września 2016 roku uczniowie klas IIa, IIb, IIIa, IIIb uczestniczyli w turystyczno-krajoznawczej wycieczce na Czerwone Wierchy. 

zdjęcia


Ogólne Warunki Ubezpieczenia

następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzieży oraz personelu


  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 r. rozpoczął się nowy rok szkolny.

 

 W tym roku naukę rozpoczęło 130 uczniów.Wszystkim życzymy sukcesów, satysfakcji z pracy oraz wielu radosnych i pogodnych dni!

 


  1    2    3   4   5  6

: